• Polski

Skoro tu trafiłeś, bez wątpienia szukasz wyjątkowego miejsca do życia. Cieszymy się, że Twój wybór padł na nas! Nie chcemy pozostawać anonimowi, dlatego pragniemy się przedstawić i co nieco o nas opowiedzieć.

Projekt Piekary to klimatyczna kamienica w centrum Poznania w której znajdziecie 11 designerskich apartamentów. Do zaprojektowania tych niesamowitych przestrzeni zaprosiliśmy 8 poznańskich artystów. Ich pomysły i realizacje możecie obejrzeć na naszej stronie oraz w naszych sieciach społecznościowych!

Pierwsze pomysły narodziły się nam już 3 lata temu, wdrożenie ich w życie oraz wykonanie projektu zabrało blisko 18 miesięcy. Do prac udało się przystąpić w IV kwartale 2016 roku.

Do zaprojektowania przestrzeni zaprosiliśmy następujących artystów:

  • Noriaki to bardzo zdolny poznański artysta wywodzący się ze szkoły polskiego street-art’u. Tworzy on niepowtarzalną postać zwaną „Panem Peryskopem”, który zdobi nie tylko Polskie, lecz także zagraniczne miasta. Swoje prace wystawiał już w wielu galeriach m.in. w Londynie. Jak sam twierdzi, tworzy to, co przedstawiają jego uczucia w danym miejscu.
  • Stanisław Łakiński jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, uznanym w Polsce architektem. CEO KNTK Studio, aktywnie współpracujący z biurami projektowymi Aspa&Zapa w Poznaniu oraz z Marianna Wilford Interiors Ltd w Londynie. Tam również rozwijał swoje skrzydła w JESTICO+WHILES. Laureat wielu konkursów, m.in. Konkurs Koło Geberit 2016, dwukrotnie nagrodzony w konkursie W. Czarneckiego.
  • Michał Dumin to absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Wzornictwo. Jest wszechstronnym artystą tworzącym obrazy zarówno na płótnie, papierze czy przestrzeni miejskiej. W swoich projektach poszukuje zawsze nietypowych rozwiązań torując drogę odważnym i niepowtarzalnym pomysłom. Dodatkowo Michał zajmuje się projektowaniem mebli. Sprawdźcie jego projekty: http://dumin.eu/art/
  • Kolejnym z naszych projektantów jest Agnieszka Szalbierz. Prowadzi ona pracownię projektową specjalizującą się w kompleksowym projektowaniu przestrzeni prywatnych czy użyteczności publicznej. Zajmuje się także projektowaniem mebli oraz przedmiotów użytkowych. Do każdego z projektów jest w stanie podejść indywidualnie i z zaangażowaniem zapewniając najwyższą jakość usług nie tylko projektowych lecz także na płaszczyźnie relacji z klientami. Zapraszamy na stronę Agnieszki, gdzie z pewnością dowiecie się więcej o jej twórczości: https://www.facebook.com/szalbierzdesign/
  • Łukasz Spychaj zajmuje się sztuką, projektowaniem, wymyślaniem i ulepszaniem świata. Ukończył rzeźbę i architekturę, a obecnie w ramach doktoratu zajmuje się projektowaniem kognitywnym. Na co dzień można go spotkać na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu gdzie kształci siebie i innych. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: http://lukaszspychaj.com
  • Maria Jaksik-Fikus wywodzi się z W.A. w Gliwicach, gdzie jest także partnerem słynnej Medusa Group. Jej druga połówka – Michał – od zawsze związany jest z Poznaniem i wielokrotnie nagradzanym i docenianym na arenie ogólnopolskiej studiem Fikus. Przestrzeń 50 metrów na poddaszu zamienili w butikowy loft, w którym meble oraz drewniane konstrukcje więźby dachowej przełamują minimalistyczną biel ścian i podłóg.
  • Czym byłyby najpiękniejsze nawet wnętrza bez roślin… Przedstawiamy Wam ludzi, dzięki którym nasze przestrzenie tętnią życiem! Kasia West oraz Michał Depa, czyli ekipa ro_ślinka! Stacjonują w Pasażu Apollo w Poznaniu. Dyskutują. Doradzają. Ratują. Wyszukują. Zdobywają. Pomagają dobrać odpowiednie zielone towarzystwo dla wszystkich – od indywidualistów po pracownie, biura i lokale gastronomiczne. To właśnie oni stworzyli do każdego z naszych apartamentów roślinne kreacje. Na naturze znają się jak mało kto! Sprawdźcie ich: facebook.com/roslinkashop

Tworząc Projekt Piekary myśleliśmy o tym, aby każdy przyjeżdżający do Poznania przekonał się jak fenomenalne jest to miasto, a wyjeżdżając stąd zabierał ze sobą przepiękne wspomnienia. Pragniemy sprawić, by każdy odwiedzający nasze miasto chciał tu wrócić jak najszybciej. Efekty przerosły nasze oczekiwania, lecz liczymy, że Wy to ocenicie!

-->