Witaj w Projekcie Piekary!

sdr

Skoro tu trafiłeś, bez wątpienia szukasz wyjątkowego miejsca do życia. Cieszymy się, że Twój wybór padł na nas! Nie chcemy pozostawać anonimowi, dlatego pragniemy się przedstawić i co nieco o nas opowiedzieć.

Projekt Piekary to klimatyczna kamienica w centrum Poznania w której znajdziecie 11 designerskich apartamentów. Do zaprojektowania tych niesamowitych przestrzeni zaprosiliśmy 8 poznańskich artystów. Ich pomysły i realizacje możecie obejrzeć na naszej stronie oraz w naszych sieciach społecznościowych!

Pierwsze pomysły narodziły się nam już 3 lata temu, wdrożenie ich w życie oraz wykonanie projektu zabrało blisko 18 miesięcy. Do prac udało się przystąpić w IV kwartale 2016 roku.

Do zaprojektowania przestrzeni zaprosiliśmy następujących artystów:

  • Noriaki to bardzo zdolny poznański artysta wywodzący się ze szkoły polskiego street-art’u. Tworzy on niepowtarzalną postać zwaną „Panem Peryskopem”, który zdobi nie tylko Polskie, lecz także zagraniczne miasta. Swoje prace wystawiał już w wielu galeriach m.in. w Londynie. Jak sam twierdzi, tworzy to, co przedstawiają jego uczucia w danym miejscu.
  • Stanisław Łakiński jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, uznanym w Polsce architektem. CEO KNTK Studio, aktywnie współpracujący z biurami projektowymi Aspa&Zapa w Poznaniu oraz z Marianna Wilford Interiors Ltd w Londynie. Tam również rozwijał swoje skrzydła w JESTICO+WHILES. Laureat wielu konkursów, m.in. Konkurs Koło Geberit 2016, dwukrotnie nagrodzony w konkursie W. Czarneckiego.
  • Michał Dumin to absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Wzornictwo. Jest wszechstronnym artystą tworzącym obrazy zarówno na płótnie, papierze czy przestrzeni miejskiej. W swoich projektach poszukuje zawsze nietypowych rozwiązań torując drogę odważnym i niepowtarzalnym pomysłom. Dodatkowo Michał zajmuje się projektowaniem mebli. Sprawdźcie jego projekty: http://dumin.eu/art/
  • Kolejnym z naszych projektantów jest Agnieszka Szalbierz. Prowadzi ona pracownię projektową specjalizującą się w kompleksowym projektowaniu przestrzeni prywatnych czy użyteczności publicznej. Zajmuje się także projektowaniem mebli oraz przedmiotów użytkowych. Do każdego z projektów jest w stanie podejść indywidualnie i z zaangażowaniem zapewniając najwyższą jakość usług nie tylko projektowych lecz także na płaszczyźnie relacji z klientami. Zapraszamy na stronę Agnieszki, gdzie z pewnością dowiecie się więcej o jej twórczości: https://www.facebook.com/szalbierzdesign/
  • Łukasz Spychaj zajmuje się sztuką, projektowaniem, wymyślaniem i ulepszaniem świata. Ukończył rzeźbę i architekturę, a obecnie w ramach doktoratu zajmuje się projektowaniem kognitywnym. Na co dzień można go spotkać na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu gdzie kształci siebie i innych. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: http://lukaszspychaj.com
  • Maria Jaksik-Fikus wywodzi się z W.A. w Gliwicach, gdzie jest także partnerem słynnej Medusa Group. Jej druga połówka – Michał – od zawsze związany jest z Poznaniem i wielokrotnie nagradzanym i docenianym na arenie ogólnopolskiej studiem Fikus. Przestrzeń 50 metrów na poddaszu zamienili w butikowy loft, w którym meble oraz drewniane konstrukcje więźby dachowej przełamują minimalistyczną biel ścian i podłóg.
  • Czym byłyby najpiękniejsze nawet wnętrza bez roślin… Przedstawiamy Wam ludzi, dzięki którym nasze przestrzenie tętnią życiem! Kasia West oraz Michał Depa, czyli ekipa ro_ślinka! Stacjonują w Pasażu Apollo w Poznaniu. Dyskutują. Doradzają. Ratują. Wyszukują. Zdobywają. Pomagają dobrać odpowiednie zielone towarzystwo dla wszystkich – od indywidualistów po pracownie, biura i lokale gastronomiczne. To właśnie oni stworzyli do każdego z naszych apartamentów roślinne kreacje. Na naturze znają się jak mało kto! Sprawdźcie ich: facebook.com/roslinkashop

Tworząc Projekt Piekary myśleliśmy o tym, aby każdy przyjeżdżający do Poznania przekonał się jak fenomenalne jest to miasto, a wyjeżdżając stąd zabierał ze sobą przepiękne wspomnienia. Pragniemy sprawić, by każdy odwiedzający nasze miasto chciał tu wrócić jak najszybciej. Efekty przerosły nasze oczekiwania, lecz liczymy, że Wy to ocenicie!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog