W Poznaniu nie da się nudzić!

Poznań to miasto obfitujące w atrakcje dla każdego. Nieważne czy przyjeżdżasz z dziećmi, pragniesz poznać historię miasta, obejrzeć emocjonujący mecz czy wziąć udział w jakże barwnym życiu nocnym stolicy Wielkopolski. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Ale od czego zacząć? Pozwól, że przedstawimy Ci najlepsze (naszym zdaniem) opcje spędzenia wolnego czasu w Poznaniu.

Idealnym miejscem na relaksujący spacer w otoczeniu natury jest Park Cytadela. Jest to największy park miejski znajdujący się w centrum miasta. Został on utworzony na pozostałościach dawnej twierdzy pruskiej. Do XIX wieku było to wzgórze z malowniczo położoną wsią Winiary, które zostało następnie przekształcone w potężny fort. Po II wojnie światowej przekształcono go w park. Liczne alejki i urokliwe zakątki zachęcają mieszkańców miasta i turystów do długich spacerów, a dla wielbicieli łyżworolek czy rowerów jest to wymarzone wręcz miejsce do aktywnego wypoczynku. Ogromna łąka pośrodku parku jest miejscem imprez i koncertów muzycznych. Na terenie Cytadeli funkcjonuje także restauracja i kawiarnia. Znajduje się tam również Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii „Poznań”, które to prezentują dużą ilość świetnie zachowanego sprzętu wojskowego. Na terenie parku zainstalowano liczne rzeźby, w tym m.in. największą z prac plenerowych Magdaleny Abakanowicz „Nierozpoznani”.

Chcąc poznać historię Poznania, polecamy Rogalowe Muzeum zlokalizowane na Starym Rynku. Jest ono poświęcone tradycji wypieku rogala, mającej już ponad 150 lat. Muzeum ma charakter interaktywny. Podczas pokazu uczestnicy poznają sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury, w łatwy i przystępny sposób zgłębiają historię i kulturę Poznania oraz uczą się poznańskiej gwary. Cała prezentacja jest zachowana w lekkim i przyjaznym tonie.

Jeżeli nastawiasz się na rozrywkę, to na pewno godnym zainteresowania są 3 lokalizacje: ul. Półwiejska, ul. Wrocławska oraz Stary Rynek. Zarówno ul. Półwiejska, jak i ul. Wrocławska to przepiękne i malownicze deptaki, przy których znajdziesz wszystko, czego zapragniesz. Od sklepów i restauracji, których najwięcej zostało usytuowanych przy ul. Półwiejskiej aż po bary, puby czy kluby przy ul. Wrocławskiej. Stary Rynek także obfituje w najlepsze restauracje, klimatyczne bary i bezkonkurencyjne kluby nocne. Co łączy te trzy lokalizacje? Ich wzajemna bliskość. To szczególnie pomocne przy planowaniu swojego wolnego czasu.

Szukasz emocji? Uwielbiasz sport? Poznań to miasto właśnie dla Ciebie! Mnogość imprez sportowych odbywających się cyklicznie, liczne ścieżki rowerowe, siłownie miejskie czy parki to idealne okazje do rozwijania i okazywania swojej pasji! Ponadto zachęcamy do obejrzenia meczu naszego lokalnego klubu-Lecha Poznań. Masa emocji gwarantowana!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog